Bebek Sahibi Olacakların Alması Gereken Şeyler

Bebek Sahibi Olacakların Alması Gereken Şeyler Eğer bir anne veya baba adayı iseniz en önemli şey bu duruma kendinizi gerçekten hazır hissedip hissetmediğinizdir. Bu konuda her iki tarafın da kararı olumlu yönde yani anne baba olmak istiyorlarsa hiçbir şekilde tarifi olmayan dünyanın en güzel duygusuna merhaba demeye hazır olun.

Bebek Sahibi Olacakların Alması Gereken Şeyler

Hamilelikte İlk Dönemler

Anne hamile olduğunu teyit ettikten sonra kendisine çoğu konuda dikkat etmesi ve özenli davranması gerekmektedir. Çünkü ilk 3 ay hatta bazı kadınlarda bu 5 aya kadar bile çıkabiliyor, düşük riski oldukça yüksektir. Topuklu ayakkabı giymek, yüksek raflara ulaşmak için kendinizi zorlamak, fazla hareketli olmak, ağır bir şeyler kaldırmak, yüksek bir yerden zıplamak ve bilinçsiz ilaç kullanımı düşük yapmanıza sebebiyet verebilir. Bu yüzden ilk aylar hem kendiniz hem de bebeğiniz için oldukça önem arz eder. İlk ayları sağlıklı bir şekilde geçirdikten sonra ve yaklaşık olarak 14. haftadan sonra bebeğinizin cinsiyetini öğrenince hazırlıklarınıza yavaştan başlayabilirsiniz.

Bebeğinize Almanız Gereken Şeyler

Cinsiyetini öğrendiyseniz renk seçiminizi ona göre yaparsınız. Günümüzde artık bu durum eskiye nazaran çok uç noktalarda olmasa da hala bebekleri için renk seçimine dikkat eden bireyler bulunmakta. Tabi ki bu bireylerin tercihine kalmış bir konudur. Bebeğinize ilk olarak almanız gereken şeylerden birisi hastane takımıdır. Kaliteli ve hassas bir ıslak mendili de hastane çantanıza mutlaka eklemelisiniz. Bebeğinizin gelişim sürecini takip ederek ona uygun bebek bezi, emzik ve yeni doğan biberonu.
Kundak, tulum, beli lastikli ve çoraplı pantolon, kundak, battaniye, bebek arabası, puset, kanguru taşıyıcı, bebek yatağı veya beşik, bebek küveti, bebek şampuanı yeni doğan olmasına mutlaka dikkat edin, bebek bornozu bebeğiniz için ilk almanız gerekenlerdir. Hızlı bir gelişim süreci olacağı çok fazla kıyafet almanızı önermiyoruz. Tabi ki her türden en az 5 çeşit olması şart fakat sonrasında hiç giyilmeyen kıyafetler oldukça fazla oluyor.

Annenin Alması Gerekenler

İlk olarak göğüs pedi almanızı öneriyoruz, sütü çok olan annelerin en sık kullandığı şeylerdendir. İlk dönemlerde emzirme zorluğu çekebilirsiniz bu yüzden emzirme sütyeni ve sütünüzü saklayabilmek için süt saklama ürünleri.

Add a Comment